Samplitude Pro X - program muzyczny

1 990,00 zł
Brutto
Ilość

Opis

Samplitude Pro X to perfekcyjnie wyposażona, cyfrowa stacja robocza (DAW) do produkcji dźwięku bez żadnych ograniczeń. Program umożliwia aranżowanie, nagrywanie, edycję i miksowanie, a także profesjonalny mastering i przygotowanie materiałów do zapisu na nośnikach CD/DVD.
Wybierz pracę w programie DAW, który dopasujesz do własnych preferencji dzięki możliwości pełnej konfiguracji interfejsu użytkownika. Precyzyjny silnik audio obsługujący tryb 64-bitowy, znakomite wtyczki klasy masteringowej, miks w trybie Surround 5.1 i możliwość łatwej integracji z innymi komponentami twojego studia czynią z Samplitude Pro X najpotężniejszą z cyfrowych stacji roboczych do obróbki dźwięku.

NAJWAŻNIEJSZE FUNKCJE:

 • Wszystkie narzędzia w ramach jednej aplikacji,
 • 100% neutralny brzmieniowo, hybrydowy silnik audio,
 • Nowy sposób zarządzania oknami,
 • Edycja spektralna na poziomie ścieżki,
 • Miksowanie w trybie Surround 5.1,
 • Zaawansowana edycja obiektów,
 • Wtyczki essentialFX Suite, VariVerb Pro i zestaw Vintage Effect,
 • Instrumenty wirtualne,
 • Najwyższej klasy wtyczki do masteringu,
 • Independence - sampler/stacja robocza,
 • Obsługa AAF/OMF,
 • Obsługa trybu 64 bitowego.

DODATKOWO W SAMPLITUDE PRO X:

 • Analogue Modelling Suite Plus: zestaw wiernych symulacji high-endowych urządzeń analogowych,
 • Vandal: wirtualny wzmacniacz gitarowo-basowy oparty na technologii modelowania fizycznego,
 • Independence - sampler/stacja robocza z biblioteką 70 GB brzmień: ponad 3,000 instrumentów, aranżer i programy sekwencera krokowego.

Wypróbuj za darmo!
Najnowszą wersję Samplitude możesz ściągnąć bez opłat i testować program przez 30 dni.

Co nowego w programie?

Praca w trybie 64-bitowym
Po raz pierwszy w Samplitude Pro X możesz wykorzystać zalety pracy w trybie 64-bitowym i używać wtyczek w wersjach 64-bitowych. Co więcej, nadal możesz używać swoich plug-inów 32-bitowych, które przetwarzane są wewnętrznie i które można łączyć z wtyczkami 64-bitowymi.
Samplitude Pro X działa z 32-bitowymi i 64-bitowymi systemami operacyjnymi. Główna różnica polega na ilości możliwej do wykorzystania pamięci RAM. W operacyjnych systemach 64-bitowych aplikacje 32-bitowe mogą użyć do 4 GB pamięci RAM (dwukrotnie więcej niż w Microsoft Windows w wersji 32-bitowej), podczas gdy prawdziwa aplikacja 64-bitowa może użyć znacznie więcej miejsca pamięci RAM (do terabajta, zależnie od składników systemu). To oznacza większą wydajność przy korzystaniu z wymagających wtyczek i podczas pracy przy złożonych miksach.

Nowy sposób rozmieszczenia okien interfejsu
System kotwiczenia okien - system dokowania - pozwala zoptymalizować ustawienia programu pod kątem wymagań swojego studia. Główne elementy aplikacji można przemieszczać lub maksymalnie powiększyć ich widok przeciągając w oknie interfejsu. Ustaw obok siebie widoki aranżu lub analizera, wyszukiwarkę plików bądź pasek odtwarzania itd.
Dzięki ulepszonemu systemowi dokowania okien w Samplitude Pro X możesz teraz ustawić pod ręką, na ekranie np. edytor obiektów, wskaźniki i edytor MIDI. Oczywiście, możesz też stworzyć swój własny pasek narzędzi.
Zapisuj własne ustawienia obszarów roboczych i używaj specjalnych ustawień programu w różnych sytuacjach, zawsze mając właściwe narzędzia w zasięgu kursora.

Edycja spektralna dla ścieżki
Usuń niepotrzebne dźwięki, w rodzaju kaszlnięć czy klaśnięć nie ingerując w brzmienie oryginalnego sygnału wykorzystując nową funkcję edycji spektralnej dla ścieżek. Korektę taką można przeprowadzić bezpośrednio w oknie aranżu. Spektrogram pozwala na szybko zidentyfikować a następnie usunąć niepożądane odgłosy za pomocą kolorów. Jest to idealne narzędzie do usuwania krótkich, wyraźnych zakłóceń.

Obsługa formatów AAF/OMF
Wymiana danych pomiędzy programami DAW i eksport plików czy sesji do rozmaitych formatów zajmują mnóstwo czasu. Samplitude Pro X zapewnia obsługę formatów OMF/AAF, co bardzo upraszcza wymianę danych między programami i platformami.
Funkcja eksportu do formatu EDL dla programu Magix Video Pro X i kompatybilność z innymi produktami z rodziny Samplitude/Sequoia czynią z Samplitude Pro X aplikację, którą łatwo zintegrować z niemal każdym systemem cyfrowej obróbki dźwięku, bez konieczności przerywania pracy.

Miksowanie w trybie Surround 5.1
Samplitude Pro X daje możliwość miksowania ścieżek dźwiękowych w formacie 5.1 Surround. Do wszystkich kanałów master Surround można przypisać dowolne źródła dźwięku, a materiał dźwiękowy może być rozdzielony między dostępne tory dookolne.
Do kanału głównego Surround można bezpośrednio przekierować nie tylko ścieżki, ale także pojedyncze obiekty i poddać edycji w module panoramowania Surround. Ponadto, do formatu dookolnego można zmiksować także istniejące już projekty.

Ścieżka Tempo
Za pomocą nowej ścieżki Tempo można zmienić prędkość odtwarzania dla dowolnego fragmentu aranżacji MIDI. Dodatkowo dostępne są tryby sztywnego dopasowania siatki rytmicznej i aranżacji MIDI do obecnego materiału audio, lub własnych ustawień siatki rytmicznej. Dzięki tym funkcjom użytkownik może kreatywnie zaprojektować zmiany tempa i dopasować aranżacje MIDI do istniejącego materiału audio.
essentialFX Suite
Kolekcja essentialFX Suite to nowy zestaw 10 znakomitych wtyczek efektowych, które znajdą zastosowanie we wszystkich, codziennych zadaniach studyjnych. Obok wysokiej jakości algorytmów, najwyższą uwagę przyłożono do praktycznej strony obsługi wszystkich parametrów i wydajności działania każdej z funkcji.
Ujednolicony sposób obsługi, w połączeniu z niedużymi wymaganiami systemowymi sprawiają, że zestaw essentialFX jest kolekcją najwyższej klasy narzędzi do przetwarzania dźwięku, które sprawdzą się we wszelkich zadaniach.

 

Independence - sampler/stacja robocza
Independence to profesjonalny sampler/stacja robocza do produkcji muzyki w warunkach studyjnych i koncertowych - obecnie dostępne są także wersje Independence Pro i Independence Basic. Pierwszorzędna biblioteka dźwięków o zawartości 12 GB materiału (Samplitude Pro X) lub 70 GB (Samplitude Pro X Suite), setki brzmień instrumentalnych, aranżer i programy dla sekwencera krokowego sprawiają, że Independence jest jednym z najpotężniejszych narzędzi do tworzenia kompozycji w oparciu o próbki.

 • Nowo zaprojektowany silnik audio,
 • Biblioteka 12 GB lub 70 GB próbek Premium,
 • Można załadować efekty i instrumenty VST innych producentów,
 • Obsługa do 8 rdzeni procesora,
 • Funkcja „przeciągnij i upuść” dla plików audio i MIDI,
 • Znakomita przeglądarka plików z funkcją wspólnego przetwarzania wg atrybutów.

Zoptymalizowany widok
Samplitude Pro X wyposażono w zupełnie nowy system podglądu. Możesz teraz ustawić osobno wiele rodzajów podglądu w oknie interfejsu, zintegrować widoki za pomocą tzw. Dockera lub uruchomić je w osobnym oknie. Dostępna jest także wizualizacja dla trybu surround.
Nowy edytor obiektów
Edytor obiektów i edytor MIDI otrzymały znacznie poszerzony zestaw funkcji oraz nową szatę graficzną. Najważniejsze z nowości to funkcja dokowania, możliwość konfiguracji edytora, 4 pozycje dla zadań „kopiuj i wklej” oraz automatyka obiektów dla funkcji EQ, panoramy i ustawień surround.

Zestawy brzmień Content Pack
Content Pack 1 to kolekcja 3 GB brzmień instrumentów perkusyjnych, dętych, dętych drewnianych, gitar, basów, wokali, fortepianów, harfy i pętli efektowych, które możesz wykorzystać w Samplitude Pro X. Pętle skatalogowane są według gatunków muzycznych oraz tempa (BPM).

Zestaw Content Pack 2 to dodatkowe brzmienia do zestawu Content Pack 1 dostępne w komplecie z Samplitude Pro X Suite, wśród których znajduję się 4 GB pętli dźwiękowych, poukładanych według stylu, instrumentów i tempa.

Współpraca z kontrolerami z serii Artist
Samplitude Pro X można obsługiwać za pomocą kontrolerów z serii Artist, sterowników Artist Mix, Artist Control i Artist Transport. Kontrolery działają poprzez protokół EUCON, który aktywuje się w oknie ustawień Hardware Controller. Uwaga: aby korzystać z kontrolerów serii Artist niezbędny jest system Window 7.

Zoptymalizowana funkcja pomocy
Tematy pomocy szybko odnajdziesz korzystając z paska wyszukiwania, w którym możesz wpisać tekst interesującej cię komendy itp. (z funkcją auto uzupełniania). Przeglądanie wielu kolejnych zakładek pomocy to już przeszłość.

Dane techniczne

OBSŁUGIWANE SYSTEMY OPERACYJNE:

 • Microsoft® Windows® 7 (32- i 64-bity),
 • Microsoft® Windows® Vista® (32- i 64-bity),
 • Microsoft® Windows® XP (32-bity).

MINIMALNE WYMAGANIA SYSTEMOWE:

 • Procesor 1,5 GHz lub szybszy,
 • Pamięć RAM (systemy 32 bitowe): 1 GB,
 • Pamięć RAM (systemy 64 bitowe): 4 GB,
 • Karta graficzna: Pokładowa karta graficzna z rozdzielczością ekranu przynajmniej 1024 x 768,
 • Karty dźwiękowe: karta dźwiękowa kompatybilne z ASIO i / lub WDM,    Wolne miejsce na dysku twardym: 500 MB przy instalacji minimalnej,
 • Napęd: DVD (potrzebny do instalacji).

OPCJONALNIE:

 • Wypalanie płyt: niezbędna nagrywarka CD/DVD ±R(W),
 • Eksport MP3: wymagany program Windows Media Player 10 lub nowszy,
 • Rejestracja MIDI: interfejs MIDI.

OBSŁUGIWANE FORMATY PLIKÓW:

 • Eksport: MIDI-Standard-Format (MID), WAV, ACC, Broadcast WAV, MP3, CD-A, OGG-Vorbis, AIFF, WMA, FLAC, Import: MIDI-Standard-Format (MID, GM, GS, XG), WAV, ACC, Broadcast WAV, MP3, CDA, OGG Vorbis, AIFF, FLAC, MOV, AVI (zawartość audio).
Szczegóły produktu
64 innych produktów w tej samej kategorii: