Studio One 2 Producer - program muzyczny

790,00 zł
Brutto
Ilość

Opis

Nowe Funkcje, Nowe Możliwości
Użytkowników i media zachwyciło to, jak łatwa w obsłudze jest aplikacja Studio One i jak szybko można się nauczyć obsługi tego programu.
Studio One 2 to najnowsza, jeszcze lepsza wersja nagradzanego programu, wyposażona w szereg nowych funkcji, które znacznie poszerzają jego możliwości. Teraz z łatwością wykonasz w programie tak zaawansowane zadania jak składanie ścieżek z wielu różnych podejść (comping), korekcja wysokości dźwięku czy wykrycie i edycja transjentów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wersja 2 zawiera ponad 100 nowych funkcji i ulepszeń. Najważniejsze z nich, to:

Integracja z aplikacją Celemony Melodyne
Celemony Melodyne to najpopularniejszy program do korekcji wysokości dźwięku, na którym wzorowane są podobne rozwiązania dostępne w różnych programach DAW. Jednak, przy bezpośrednim porównaniu, Melodyne zdecydowanie przebija wszystkie podobne narzędzia swoją funkcjonalnością. Co więcej, korzystanie z Melodyne w innych programach DAW przebiega powoli, a wysokość dźwięków można korygować bez możliwości odsłuchu materiału w kontekście całego miksu. W Studio One Professional 2, dla wygody użytkowników, aplikacja Melodyne została tak dobrze zintegrowana z programem, że właściwie można ją uznać za część Studio One. (Wraz z Studio One w wersjach Artist i Producer użytkownik otrzymuje Melodyne w wersji próbnej.)

 


Wystarczy jedno kliknięcie, aby otworzyć plik audio w edytorze i korzystać z dobrze znanego interfejsu i funkcji Melodyne. Rezultatów edycji można posłuchać w kontekście całego aranżu, a na końcu, gdy skończymy edycję pliku, ścieżkę audio można wyrenderować w tym samym miejscu - bez konieczności importowania i eksportowania plików! Chcesz cofnąć się do punktu, w którym byłeś w Melodyne? Nie ma problemu: Wystarczy jedno kliknięcie. W żadnym innym programie DAW to nie jest możliwe.

 


Wykrywanie i edycja transjentów, oraz kopiowanie schematów rytmicznych (Groove Extraction)
W innych programach DAW także można wykrywać i edytować transjenty - jednak trwa to długo i wymaga wielu zabiegów. W Studio One wielościeżkowe partie bębnów można poddać kwantyzacji w dwóch szybkich krokach: grupujesz ścieżki i następnie, kwantyzujesz. Studio One wykonuje za ciebie całą analizę i zgodną fazowo kwantyzacje - a rezultaty brzmią doskonale! Chcesz kwantyzować plik audio do już istniejącej ścieżki? Przeciągnij i upuść plik w okienku Groove, a następnie poddaj go kwantyzacji. Bardzo łatwo można także skopiować schemat rytmiczny - groove - z każdego pliku metodą "przeciągnij i upuść". Pobierz schemat groove z dowolnego pliku audio i zastosuj do innego pliku w ciągu kilku sekund!

Składanie ścieżki z wielu fragmentów - multitrack comping
Kompilowanie ścieżki w trybie jedno i wielościeżkowym na pokładzie Studio One to szybkie i łatwe zadanie - robi się to o wiele szybciej niż w innych programach DAW! Nie trzeba przy tym przełączać narzędzi, a funkcja płynnego przenikania ścieżek działa w trybie automatycznym, pomimo, iż końcówki plików (fades) możesz też edytować manualnie. Aby przesłuchać kolejne podejścia wystarczy przytrzymać klawisz Alt i kliknąć na wybrany fragment - nigdy więcej ręcznego włączania funkcji Solo dla kolejnych śladów, jak ma to miejsce w innych programach DAW!Przejrzysty interfejs graficzny
Zamysłem twórców aplikacji Studio One było stworzenie środowiska przyjaznego użytkownikowi umożliwiającego sprawne wykonanie aranżacji, zgrania, miksu i masteringu bez potrzeby przedzierania się przez kolejne okna programu. Wszystko to czego użytkownik może potrzebować jest pod ręką. Otworzenie instrumentu VST/AU, założenie wtyczki na ślad, przełączenia na widok miksera, edycji jak i wiele innych operacji - to tylko jedno kliknięcie lub przesunięcie metodą "przeciągnij i upuść".

 

W stonowanym kolorystycznie oknie aranżu [Arrange] mamy widok na cały projekt z możliwością dowolnego skalowania widoku. Dostępna przeglądarka [Browser] umożliwia natychmiastowy dostęp do zainstalowanych wtyczek, instrumentów, loopów oraz wszelkich plików znajdujących się na dyskach twardych, istotnych dla projektu muzycznego. Również z poziomu okna głównego mamy dostęp do miksera [Console] ze wszystkimi standardowymi kontrolerami: tłumik, solo, mute, panorama itp. Na każdy kanał miksera możemy założyć dowolne wtyczki audio z czego producent przygotował gotowe presety do użycia na śladach np: gitary, wokalu itp. Każdy preset zawiera kombinację kilku pluginów kształtującą brzmienie danego śladu w miksie.

Złożony mastering w Studio One Professional
Żaden inny program DAW nie ma tak świetnie zintegrowanego zestawu masteringowego, jaki znajdziesz w Studio One Professional. W wersji 1 ta integracja była oczywista: kiedy dodajesz utwory do projektu (kolekcja utworów), utwory i projekt zostają inteligentnie połączone, tak, że zmiany wprowadzane w jednym automatycznie stosowane są w drugim. Co nieuniknione, podczas masteringu projektu na pewno będziesz zmieniał aranż lub poprawiał miks. Studio One Professional zapisuje przebieg tych wszystkich zmian i automatycznie wprowadza je we wszystkich projektach zawierających poprawiony utwór. Każdy, kto musiał po raz 39, ponownie ustawiać kolejność albumu, bo poprawiał outro wokalu w dwunastym refrenie wie, jak wygodne jest to nowe rozwiązanie!

 

Mastering albumu to coś znacznie więcej, niż ustawienie kolejności i dopasowanie poziomów. W Studio One Professional znajdziesz wszystkie narzędzia, niezbędne do wykonania profesjonalnej produkcji, w tym wskaźniki fazy oraz spektrum, mierniki poziomów peak/RMS z opcjami K-Systemu. Do tego, Studio One Professional 2 wyposażono w funkcje eksportu DDP, edycji PQ, najwyższej jakości konwersji częstotliwości próbkowania i w wiele innych profesjonalnych funkcji.

Jest tylko jeden, tak kompleksowo i w pełni profesjonalnie wyposażony program DAW na Ziemi, który pozwala ci na nagrywanie, miksowanie, mastering i jednoczesną dystrybucję własnej muzyki: PreSonus Studio One Professional 2.

 

Presonus Studio One 2 - aktualizacja do wersji 2.5

Z dużą przyjemnością informujemy, że firma PreSonus udostępniła aktualizację do wersji 2.5 dla Studio One 2. W pakiecie instalacyjnym [który jest bezpłatny dla użytkowników wersji Studio One 2] znalazło się niemal 100 udoskonalonych funkcji oraz rozmaitych poprawek. Aktualizacja dotyczy wszystkich wersji programu Studio One 2 czyli: Studio One Artist, Producer, Professional oraz wersji Free.

Aktualizacja do nowej wersji, obok kilku zupełnie nowych funkcji, w znacznej mierze obejmuje elementy i funkcje dostępne wcześniej w Studio One 2, których funkcjonalność ulepszono i uzupełniono stosując oryginalne rozwiązania PreSonusa, a także kierując się sugestiami użytkowników programu.

Jeszcze lepsza funkcja składania [Comping]
Składanie ostatecznej wersji z kilku wykonań jest teraz dużo łatwiejsze i przebiega znacznie szybciej - wystarczy, że zaznaczysz odpowiednie fragmenty, a program automatycznie połączy je na ścieżce.

Edycja ścieżek folderów
Edycja bezpośrednio na ścieżce folderu, z możliwością odsłuchu dla każdej ścieżki w folderze. Ułatwia to przebieg pracy w utworze z dużą ilością ścieżek.

Ulepszona funkcja Przekształcania ścieżek [Track Transform]
Przekształcanie w trybie wielościeżkowym dla instrumentów wirtualnych. Teraz szybko przekształcisz rozłożone na wielu ścieżkach partie instrumentów wirtualnych do plików audio i odwrotnie.

Inne z najważniejszych poprawek:

  • Efekt Ampire XT dostępny w nowej odsłonie - procesor wyposażono w nowy zestaw odpowiedzi impulsowych dla wszystkich modeli kolumn głośnikowych i odświeżone modele wzmacniaczy, co zaowocowało znaczącą poprawą jakości brzmienia,
  • Usprawniona Automatyka. Edycja obwiedni automatyki przebiega łatwiej i szybciej,
  • Szybszy eksport plików audio – teraz, dzięki możliwości eksportu z wielu wyjść jednocześnie zaoszczędzisz masę cennego czasu,
  • Nagrywanie sygnału z szyn wysyłkowych. Zupełnie nowa funkcja, umożliwia ustawienie wyjścia z instrumentu wirtualnego lub szyny wysyłkowej na wejściu ścieżki audio. W ten sposób nagrasz sygnał z szyny lub ścieżki instrumentalnej na nową ścieżkę audio - w czasie rzeczywistym,
  • Efekty dla obiektów metodą przeciągnij-i-upuść. Efekty można uruchomić przeciągając je bezpośrednio na obiekty w aranżacji,
  • Regulacja Wet/Dry Mix i Mix Lock w efektach. Efekty pokładowe PreSonusa wyposażono w funkcję przetwarzania w trybie równoległym. Możesz, na przykład, uruchomić kompresor na grupie perkusyjnej, podkręcić współczynnik kompresji [ratio] i tak zaznaczyć próg kompresji, aby procesor bezlitośnie zmiażdżył sygnał perkusji, a następnie w miksie ustawić sygnał przetworzony tylko na poziomie 20% względem sygnału oryginalnego, bez kompresji,
  • Ustawienia Legato i sposobu nakładania nut [MIDI]. Błyskawicznie uruchomisz lub w prosty sposób usuniesz funkcję legato na ścieżkach MIDI – duża oszczędność czasu.

Wtyczka Softube Saturation Knob - za darmo
Dodatkowo, wraz z darmową aktualizacją do wersji 2.5, każdy użytkownik wersji Studio One Producer i Professional może bezpłatnie pobrać dla siebie wtyczkę Softube Saturation Knob. Wtyczka dostępna jest w postaci rozszerzenia Studio One Extension, więc nie trzeba zakładać konta Softube ani autoryzować efektu.

Szczegóły produktu
63 other products in the same category: