• Obecnie brak na stanie. Zadzwoń 32 2539010

ADS PVA 4240 wzmacniacz

PVA4240
4 200,00 zł
Brutto
Ilość
Obecnie brak na stanie. Zadzwoń 32 2539010

Opis

WZMACNIACZ, KOŃCÓWKA MOCY

ADS
PVA 4240

 

Seria wzmacniaczy pracujących z linią 100V przeznaczona jest głównie dla nagłośnień instalacyjnych takich jak: biurowce, centra handlowe, supermarkety, bary, obiekty użyteczności publicznej, itp. Główną zaletą wzmacniaczy dla sieci 100V jest zmniejszenie grubości kabli łączących głośniki, w porównaniu ze wzmacniaczami niskonapięciowymi. Zasada transformacji jest podobna jak w sieci energetycznej, większe napięcie zapewnia mniejszy prąd przy tej samej mocy. Dodatkowo przy większym napięciu możemy pogodzić się z większym spadkiem napięcia na przewodach doprowadzających.

 

Wszystkie stopnie końcowe w serii PVA pracują przy obniżonym napięciu zasilania, dzięki czemu możliwa jest praca nie tylko z napięciem sieciowym, ale również z napięciem zasilania 24VDC (lub 18AC) w systemie awaryjnym. Przełączanie napięcia zasilania, przy zaniku napięcia sieciowego, odbywa się automatycznie i bezgłośnie. Stopień końcowy jest zintegrowany z transformatorem wyjściowym, nawijanym w specjalny sposób, dla uzyskania pełnego pasma akustycznego w zakresie wysokich częstotliwości. Stopień końcowy pracuje w zmodyfikowanej konfiguracji "push-pull". Zaletą tej konfiguracji jest to, że działa ona w sposób podobny do konfiguracji mostka, co pozwala na prawie dwukrotne zmniejszenie pojemności filtrujących. W przeciwieństwie do konfiguracji "push-pull", nasz stopień końcowy jest w pełni komplementarny (co owocuje m.in. małymi zniekształceniami), nie tracąc zalet standardowej konfiguracji "push-pull".

 

Stopnie końcowe wyposażone są w zabezpieczenia porównywalne do zabezpieczeń we wzmacniaczach estradowych. Zabezpieczenia te obejmują m.in. przekroczenie temperatury: transformatora zasilającego, wyjściowego i radiatora stopnia końcowego; zwarcie i przeciążenie; przesterowanie (limiter), łagodne włączanie (softstart). Dzięki temu można je montować w instalacjach o zwiększonych wymogach co do niezawodności, ochrony przeciwpożarowej i zabezpieczeń awaryjnych.

Wzmacniacze wyposażone są w wejścia priorytetowe, załączane za pomocą dodatkowego wejścia lub sterowane automatycznie po pojawieniu się sygnału. Seria PVA posiada również wejścia testowe, służące do podłączenia sygnału ultrasonicznego pilota, wykrywającego sprawność połączeń. Wejścia symetryczne umożliwiają łączenie kablami na większą odległość, bez ryzyka zakłóceń i brumów sieciowych.

 

Filtr subsoniczny zabezpiecza głośniki, które często sa w takich instalacjach relatywnie słabej jakości. Filtr ten zabezpiecza również wzmacniacz przed nasyceniem transformatora wyjściowego.

Wentylator chłodzenia wymuszonego zmienia swoją prędkość obrotową w sposób ciągły, zależny od temperatury radiatora. W przypadku, gdy wzmacniacz gra bardzo cicho, wentylator stoi lub pracuje na minimalnych obrotach, dzięki czemu nie wciąga niepotrzebnie kurzu i nie zmniejsza swej żywotności.

 
 CECHY:
·         Stopień końcowy w zmodyfikowanej konfiguracji push-pull
·         Zasilanie awaryjne 24VDC
·         Wejścia priorytetowe i testowe
·         Limiter
·         Filtr subsoniczny (Subsonic filter)
·         Chłodzenie wymuszone ze zmienną prędkością.

 

 

 

 

 

 

Kliknij

 

 

Szczegóły produktu
PVA4240
49 innych produktów w tej samej kategorii: