ADS PLX 3200 wzmacniacz

PLX3200
4 100,00 zł
Brutto
Ilość
Obecnie brak na stanie. Zadzwoń 32 2539010

Opis

WZMACNIACZ, KOŃCÓWKA MOCY

ADS
PLX 3200

 

Można powiedzieć, że wzmacniacz pracujący w klasie H sam wytwarza w szczytach wysterowania wyższe napięcie, które umożliwia uzyskanie znacznie większej mocy wyjściowej. Gdy występuje zapotrzebowanie na większą moc, napięcie zasilania stopnia mocy jest zwiększane (najczęściej dwukrotnie). Dzieje się tak dzięki układowi zawierającemu klucz i dodatkowe baterie kondensatorów. Załączanie zasilania odbywa się w czasie o wiele krótszym niż okres fali akustycznej o największej częstotliwości (20kHz). Tylko najszybsze tranzystory i specjalny układ są w stanie podołać tak szybkiej zmianie napięcia zasilania bez wpływu na przebieg wyjściowy. Dzięki temu nasze stopnie końcowe znalazły również zastosowanie w zgrzewarkach ultradźwiękowych. Warto zauważyć, że napięcie zasilające zwiększane jest w takt sygnału tylko w tym kanale i tylko wtedy gdy jest to konieczne. Oprócz zwiększenia mocy, tak skonstruowany wzmacniacz, daje też poprawę sprawności energetycznej oraz niezawodności. W porównaniu z konwencjonalnymi wzmacniaczami w klasie G, pracuje cały czas jeden stopień mocy a nie dwa. Nie istnieje więc problem przewidzenia podziału mocy pomiędzy stopnie, który teoretycznie może być 100% na jeden stopień i 0% na drugi stopień. Dzięki temu wzmacniacz w klasie H z jednym stopniem mocy jest bardziej niezawodny, niż z dwoma stopniami lub ich większą ilością. Klasa H to przede wszystkim efektywniejsza praca stopnia końcowego. Dzięki większej efektywności w porównaniu z klasą AB, mniej ciepła wydzielane jest w stopniu końcowym, a w związku z tym mniej energii pobierane jest ze źródła zasilania.

Wzmacniacze serii PLX mają celowo odwrócony cykl pobierania ładunku z kondensatorów zasilacza w jednym kanale względem drugiego. Dzięki temu wzmacniacz pracuje zarówno w trybie stereo jak i w trybie mostka tak jakby był cały czas w mostku. Owocuje to dwukrotnym zwiększeniem wydajności kondensatorów zasilających (w porównaniu z konwencjonalnym rozwiązaniem) w przypadku sygnałów poniżej 100Hz.

Pomiary zgodności z normami CE (kompatybilności elektromagnetycznej) udowodniły wysoką odporność serii PLX na zakłócenia radiowe promieniowane i przewodzone, a także na wszelkiego rodzaju udary wysokonapięciowe.

Wzmacniacze te posiadają inteligentne zabezpieczenia przeciążeniowe, które chronią zarówno przed zwarciem jak i przed przeciążeniem. Wzmacniacz bez problemu jest w stanie wychłodzić się przy pracy z obciążeniem 2 ohm. Zabezpieczenie obejmuje również kontrolę temperatury radiatora i transformatora. Chłodzenie zapewniają dwa wentylatory o średnicy 120 mm, o prędkości zmienianej w sposób ciągły, dzięki czemu wzmacniacz pracuje w optymalnych warunkach termicznych.

 
 CECHY:
·         Największa moc wyjściowa, do 4000 W,
·         Wysokiej jakości komponenty,
·         Klasa H,
·         Automatyczny ogranicznik przesterowania (Automatic Clip Limiter),
·         Filtr niskich częstotliwości (Subsonic Filter) 25Hz & 50Hz,
·         Zwrotnica (Crossover) 75Hz - 1200Hz,
·         Płynna regulacja, niezależna dla każdego kanału,
·         Niezależne dla każdego z kanałów systemy zabezpieczeń,
·         System zmiennego wymuszonego chłodzenia,
·         Automatyka cichego dołączania i odłączania obciążenia,
·         Ciągła praca z obciążeniem 2Ω,
·         Podwójne gniazda wejściowe typu XLR i Jack,
·         Bezawaryjne gniazda wyjściowe typu SPEAKON,
·         Transformator toroidalny minimalizujący brumienie,
·         Tranzystory bipolarne,
·         Filtr przeciwpyłowy,
·         60 miesięcy gwarancji.

 

DANE TECHNICZNE

 

Kliknij

Szczegóły produktu
PLX3200
50 other products in the same category:

Śledź nas na Facebooku