Producenci

GITARY, EFEKTY, STRUNY

Nasz sklep stacjonarny

Nasz sklep stacjonarny

Tutaj znajdziesz informacje jak do nas dojechać i jakie mamy godziny pracy. Kliknij w zdjęcie sklepy a potem w sklep

Informacja

GITARY, EFEKTY, STRUNY

W tym dziale prezentujemy dostępne w naszej firmie gitary światowych marek takich jak Fender, Ibanez, Yamaha, Alhambra, VGS, Gowina, Furch... Przedstawiamy też akcesoria do gitar : struny najchętniej wybierane przez naszych klientów i podstawowy osprzęt do gitar. Osobne działy to kostki efektowe i bardziej złozone procesory gitarowe.

GITARY, EFEKTY, STRUNY W tej kategorii nie ma produktów.

Podkategorie

 • Gitary akustyczne
  Gitara akustyczna – gitara wywodząca się z gitary klasycznej. Wikipedia
 • Gitary elektroakustyczne

  Gitara akustyczna z przetwornikiem elektrycznym umożliwiającym podłączenie jej do comba ( wzmacniacza z głośnikiem )

 • Gitary klasyczne

  Gitara klasyczna – gitara, z której wyewoluowała cała rodzina instrumentów akustycznych i elektrycznych.

 • Gitary elektryczne

  Gitary elektryczne wiodących firm światowych Fender, Ibanez, Yamaha ...

  Gitara elektryczna – gitara, w której drgania stalowej struny umieszczonej w polu magnetycznym są przekształcane w zmiany napięcia elektrycznego za pomocą przetwornika elektromagnetycznego

 • Gitary basowe

  Gitara basowa − instrument strunowy szarpany, najczęściej elektryczny, z progami na podstrunnicy; stosuje się także gitary basowe bezprogowe. Gitara basowa — podobnie jak kontrabas — transponuje o oktawę w dół. 

 • Mandoliny

  Mandolina – strunowy instrument muzyczny z rodziny chordofonów szarpanych posiadający cztery pary strun strojonych w kwintach. Skala mandoliny wynosi od g do fis³

 • Efekty gitarowe

  Efekt gitarowy – urządzenie elektroniczne przetwarzające i modyfikujące dźwięk, stosowane przeważnie do gitary elektrycznej, jak również nazwa efektu działania takiego urządzenia. Wikipedia

 • Procesory gitarowe

  Multiefektu gitarowe wyposażone w procesor zarządzający 

 • Struny gitarowe

  Dawniej struny gitar wykonywane były z preparowanych zwierzęcych jelit, współcześnie używane są najczęściej struny nylonowe i stalowe.

  Strun nylonowych standardowo używa się w gitarach klasycznych. Strun stalowych używa się w pozostałych typach gitar. Sporadycznie stosuje się również struny wykonane z innych materiałów lub ich połączeń, np. struny stalowo-jedwabne.

  Istnieją gitary dwunastostrunowe, w których każda struna jest zdwojona. Dwie najwyższe struny strojone są unisono, a pozostałe w interwale oktawy.

  W rosyjskiej i meksykańskiej muzyce ludowej występują także gitary siedmiostrunowe. Są one wykorzystywane również przez niektóre współczesne zespoły metalowe, w celu uzyskania „ciężkich” brzmień dzięki użyciu niższych rejestrów.

  Spotykana jest również gitara ośmiostrunowa – w Polsce „opatentował” ją krakowski gitarzysta Krzysztof Sadłowski na potrzeby festiwalu Warszawska Jesień. Na festiwalu tym wykonał utwór Anny Zawadzkiej-Gołosz Concerto na ośmiostrunową gitarę i smyczki z fortepianem.

  Konstruowane są także gitary dziesięciostrunowe. Różnica między taką gitarą a gitarą tradycyjną 6-strunową polega na dodaniu 4 strun basowych. Wprowadzenie dodatkowych strun ma m.in. na celu wierniejsze wykonywanie muzyki renesansu i baroku na gitarze. Wiele utworów lutniowych z tamtego czasu wymaga większej skali niż pozwala na to zwykła gitara. Wykonanie takich utworów na gitarze 6-strunowej jest możliwe jedynie dzięki transkrypcji. Propagatorem takiego instrumentu był hiszpański gitarzysta klasyczny Narciso Yepes. Wikipedia

 • Akcesoria do gitar
  Akcesoria gitarowe niezbędne do używania gitar i utrzymywania ich w należytej sprawności
 • Gitary elektroklasyczne
 • Gitalele
 • Gitalele