Producenci

Kategorie

Wiecej informacji o naszej firmie

Raty Santander

Yamaha P-255B stage pianon pianino cyfrowe Powiększ

Yamaha P-255B stage pianon pianino cyfrowe

P-255B

5 876,00 zł


30 Inne produkty w tej samej kategorii:

Poprzednie
Następne

Uwielbiana przez wielu muzyków, seria P firmy Yamaha jest bestsellerem na polu kompaktowych, i stylowych pianin cyfrowych. Najnowszy model P-255 oferuje bardziej autentyczne brzmienie fortepianowe i naturalny komfort gry, niezrównany z żadnym innym modelem z serii. Dzięki swojej przenośnej budowie, instrument może być stosowany w każdym miejscu i w każdej sytuacji.

 

Klawisze pokryte syntetyczną kością słoniową umożliwiają komfortową grę przez wiele godzin

W klawiaturze GH niższe klawisze stawiają większy opór przy uderzeniu, zaś wyższe mniejszy, dlatego P-255 cechuje się komfortem gry prawdziwego fortepianu akustycznego. Ponadto, klawisze pokryto syntetyczną kością słoniową o doskonałych właściwościach pochłaniania wilgoci, dzięki czemu Twoje palce nie będę się ślizgać, nawet po długim czasie spędzonym przy instrumencie. Dzięki temu, klawisze umożliwiają grę nawet najszybszymi technikami w każdym gatunku muzycznymi.
Klawiatura P-255 posiada możliwości regulacji czułości (dostępne są cztery stopnie czułości klawiatury). Jeśli wykonujesz ćwiczenia Hanona, możesz ustawić klawiaturę w taki sposób, aby wyzwolenie dźwięku wymagało użycia większej siły lub w taki sposób, aby nawet lekka gra brzmiała głośniej. Wszystko zależy od Ciebie.

Maksymalna polifonia 256 głosów - niezrównana w świecie pianin cyfrowych

P-255 jest pierwszym modelem z serii P, który oferuje najwyższej klasy polifonię 256 głosów. Dzięki temu zobaczysz, że dźwięki brzmią jeszcze piękniej i naturalniej, nawet wtedy, gdy przytrzymujesz klawisze oraz podczas wybrzmiewania dźwięków. Już nie musisz się więcej martwić o to, że dźwięk zostanie ucięty, podczas gry złożonych pasaży, składających się z dużej ilości dźwięków. Jest to kolejna cecha, która sprawia, że gra na P-255 jest niezwykle komfortowa i zbliżona do gry na fortepianie akustycznym.

Imponujące brzmienia fortepianowe symulują grę na koncertowym fortepianie akustycznym

P-255 stosuje moduł brzmieniowy Pure CF Sound Engine, generujący doskonałe brzmienia fortepianowe. Oprócz tego wychwalanego silnika naszego modelu Clavinova, moduł ten zawiera nagrane brzmienia koncertowych fortepianów akustycznych Yamaha. Dzięki temu może z łatwością przekazywać niuanse delikatnej gry oraz charakteryzuje się szerokim zakresem dynamiki, co znacznie wpływa na komfort gry i wyczucie instrumentu. Ponadto, jako jedyne pianino cyfrowe z serii P zostało wyposażone w poniższe trzy funkcje. P-255 może odtwarzać charakterystyczne brzmienie akustyki fortepianu w jeszcze bardziej realistyczny sposób.

[Key-off Sampling]
Funkcja ta odtwarza minimalne zmiany brzmienia w momencie zwolnienia klawisza. Dodatkowo, usłyszysz różnicę przy grze staccato oraz tenuto.
[Sustain Sampling]
Jest to symulacja naturalnego wybrzmiewania płyty rezonansowej oraz strun podczas wciskania pedału sustain (nasycenie efektu jest zależne od siły wciśnięcia pedału). Jest to akustyczny efekt, dostępny w modelu P-255, dzięki nagranym próbkom brzmieniowym akustycznych fortepianów.
[String Resonance]
Funkcja String Resonance to symulacja akustycznego rezonansu strun po uderzeniu młotka.

Doskonałe brzmienie, możliwe do uzyskania dzięki złożonemu designowi akustycznemu

 

Okrągłe głośniki wibrują w bardzo naturalny sposób, aby wytworzyć zrównoważony balans poziomów. W P-255 zastosowaliśmy tego rodzaju głośniki. Dzięki takiej budowie, szczególnie niższe dźwięki zyskały dużo bogatsze brzmienie. P-255 posiada również wbudowane głośniki wysokotonowe, dzięki czemu wyższe dźwięki brzmią jaśniej i klarowniej. Ponadto, podczas rozmieszczania głośników przywiązaliśmy dużą wagę do rozchodzenia się dźwięków. Dzięki tym udoskonaleniom w konstrukcji pianina, osiągnęliśmy doskonałą jakość brzmienia na całej długości klawiatury i sprawiliśmy, że instrument jest dużo bardziej ekspresyjny. Ponadto, P-255 posiada wbudowaną parę 15W końcówek mocy.

Zaprojektowane, aby wiernie symulować charakterystyki fortepianu akustycznego

 

Oprócz prostego, lecz eleganckiego design`u, P-255 posiada specjalne zaokrąglenia konstrukcji, tak jak w fortepianach akustycznych. Nowy model P-255 jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnym i białym. Aby zredukować bardziej elegancki wygląd instrumentu, zredukowaliśmy ilość przycisków do minimum. Mimo to, instrument wciąż pozostaje bardzo łatwy w obsłudze. Tak jak w fortepianach akustycznych, użyliśmy syntetycznej skóry do wyłożenia powierzchni pulpitu na nuty.
Podjęliśmy wiele wysiłku, aby komfort gry był dużo przyjemniejszy i przypominał feeling prawdziwego instrumentu akustycznego. Zastosowaliśmy specjalne przestrzenie w konstrukcji, które funkcjonują jako ujścia dźwięku, dzięki czemu pianista może się również cieszyć czystszym i bardziej klarownym brzmieniem. Opcjonalne akcesoria, takie jak L-255 oraz LP-255 sprawiają, że gra na P-255 dużo bardziej przypomina grę na prawdziwym fortepianie.